Facebook

Základní škola

TGM-Podbořany

  8.A

Výuka 27.4. - 30.4.

 

  ČESKÝ JAZYK - Zopakovat str. 64 - OBECNÁ ČEŠTINA, SLANG, ARGOT – projít cvičení str.65 – ústně, přečíst ukázky str. 66

 

  LITERATURA: (Alois Jirásek, Svatopluk Čech, Jaroslav Vrchlický) – u zbývajících dvou autorů, na které jsi nedělal referát, vyhledej základní informace o životě a díle a stručně si zapiš tyto informace do sešitu literatury
  PŘIPOMÍNÁM PROCVIČOVÁNÍ PRAVOPISU FORMOU DOPLŇOVACÍCH DIKTÁTŮ!!!
  (Chválím každého, kdo procvičuje!)
  Zadej tuto adresu a po otevření stránky postupuj dle následujících rad: www.diktaty.cz – Pravopis (chci to vyzkoušet) – č. 9 Pravopisná cvičení podle ročníku základní školy – výběr nechám na tobě
  pod každým cvičením je v modrém rámečku – Odeslat výsledek e-mailem.
  Klikni na rámeček – a vyplň – odesílatele - to jsi ty J, e-mail příjemce – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.– cvičení odešli v případě, že se budeš chtít pochlubit, jak perfektně zvládáš pravopisné jevy

 

  ANGLICKÝ JAZYK - Zpracujte si do AJŠ tento základ: HE/SWIM ve všech slovesných časech (+, -, ? a KO)

  Opakujte si přehled nepravidelných sloves

 

  KONVERZACE V ANGLICKÉM JAZYCE – Pokuste se připravit si povídání na téma VELIKONOCE (u nás i ve VB) a následně si zkuste svou soukromou „1 MINUTE TALK“, mailem mi dejte vědět, jak dlouho jste dokázali o tomto tématu povídat. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

  RUSKÝ JAZYK - Uč. str. 46/ 5.1a – tento úkol prosím ke kontrole na můj mail.

  a) Souhlasíte?

  Serjoža dobře mluví anglicky? – Ano, on dobře zná anglický jazyk.

  Kamarádi Táni dobře mluví španělsky? Ano, oni dobře znají španělský jazyk.

  ….

  Časování sloves znát, mluvit – je v zeleném rámečku!

 

  MATEMATIKA – pracovní list KLIKNI ZDE

 

  PŘÍRODOPIS – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  FYZIKA - pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  CHEMIE – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  DĚJEPIS – UČEBNICE STR. 96 - 97 POZORNĚ PŘEČÍST A DO SEŠITU PŘEPSAT SHRNUTÍ STR.97 - do školního sešitu přepsat z PRACOVNÍHO SEŠITU doplněné cv. 1/ str.41 a ze slovníčku z učebnice si přepsat význam pojmu imperialismus
  případné dotazy je možné poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

  OBČANSKÁ VÝCHOVA – Minulý týden bylo za úkol přepsat prezentaci do sešitu a vysvětlit následující pojmy: předsudek, stereotyp, rasismus, xenofobie, tolerance. Zašlete mi prosím na mail vaše vysvětlení jednotlivých slov (vyfoceno ze sešitu, poslat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

  RODINNÁ VÝCHOVA - Vytvořte projekt na A4, který se bude jmenovat – ŘEKNI DROGÁM NE. Vymyslete různé slogany, básničky, říkadla, která budou podporovat zdravý způsob života, a naopak odrazovat od návykových látek. Vymyslete a napište také několik možnosti, jak říct NE v případě, že nám někdo nabízí alkohol, drogy, cigarety. Příkladem může být: „Když si drogy dáš, špatný život máš.“ Projekt podpořte obrázky a zašlete ho na mail ke kontrole: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

  ZEMĚPIS– kontrola z minulé hodiny: https://dum.rvp.cz/materialy/zlinsky-kraj.html

  pracovní aktivita KLIKNI ZDE- neodesílej

  Podívej se: https://edu.ceskatelevize.cz/jihomoravsky-kraj-5e441ebdd76ace2c451dde8a
 

  PROSÍM O ZPĚTNOU VAZBU TŘÍDNÍMU UČITELI (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), ŽE SI DĚTI PLNÍ ZADANÉ ÚKOLY – VŽDY V PÁTEK.

 

Ostatní

Česko-německý družební tábor s městem Ehrenfriedersdorf

CZDE druzebni tabor

Video-ZŠ TGM Podbořany

 

video

 

Město Podbořany

 

podborany

EU peníze školám

 

EU peníze školám

 

Ovoce do škol

 

Ovoce do škol

 

Aktivní škola

Aktivní škola

Sdružení Tereza

Sdružení Tereza

 

Certifikát - Branný den

 

Projekt - "Zdravý zub"

 

Netpromotion

idatabazeidatabaze2