Facebook

Základní škola

TGM-Podbořany

  8.A

Výuka 22.6. - 26.6.

 

  ČESKÝ JAZYK - ÚKOL: vyplň si 2 doplňovací diktáty
  - zopakuj si učivo: slovní druhy, vzory podstatných jmen, pravidla shody přísudku s podmětem, psaní velkých písmen, druhy přídavných jmen, zájmen, číslovek, psaní cizích vlastních jmen…
  - zopakuj si druhy VV, souřadné poměry
  Urči VV:
  Chovejte se tak, aby se rodiče nemuseli stydět.
  Nepamatoval si, kam dárek schoval.
  Urči poměr:
  Návštěvníci vystoupili na rozhlednu a rozhlíželi se po okolí. Blížila se bouřka, proto jsme pospíchali domů. Pojedeme na výlet, nebo se půjdeme vykoupat?

 

  LITERATURA: opakuj autory a díla

 

  ANGLICKÝ JAZYK - A je to tady! Zasloužené prázdniny jsou před Tebou a Tvými bezvadnými rodiči a já bych byla moc ráda, kdyby se tento týden ještě našel čas na malé shrnutí. Napiš mi, prosím, do mailu, jak to vidíš Ty. Z čeho máš radost, co zvládáš, co Tě bavilo, ještě, když jsme chodili do školy, naopak, co Tě trápí, co je Tvá slabina, co bys změnil. Já si to pořádně prostuduji a budu se v září těšit, že to bude třeba ještě lepší, než tento školní rok. Krásné prázdniny plné pohody, klidu, smíchu, žádná bebíčka a hodně sluníčka! 😊

 

  KONVERZACE V ANGLICKÉM JAZYCE – A je to tady! Zasloužené prázdniny jsou před Tebou a Tvými bezvadnými rodiči a já bych byla moc ráda, kdyby se tento týden ještě našel čas na malé shrnutí. Napiš mi, prosím, do mailu, jak to vidíš Ty. Z čeho máš radost, co zvládáš, co Tě bavilo, ještě, když jsme chodili do školy, naopak, co Tě trápí, co je Tvá slabina, co bys změnil. Já si to pořádně prostuduji a budu se v září těšit, že to bude třeba ještě lepší, než tento školní rok. Krásné prázdniny plné pohody, klidu, smíchu, žádná bebíčka a hodně sluníčka! 😊

 

  RUSKÝ JAZYK - Přečti si všechny úvodní články z prvních čtyř lekcí.

 

  PŘÍRODOPIS – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  FYZIKA - pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  CHEMIE –  pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  DĚJEPIS – OPAKOVÁNÍ UČIVA
  Doplň (popř. vysvětli): heslo FRANCOUZSKÉ REVOLUCE, datum dobytí Bastily, vyhlášení Deklarace práv člověka a občana, bitva u Slavkova, bitva národů u Lipska, rok a výsledek Napoleonova tažení do Ruska, bitva u Waterloo, vláda Marie Terezie, zrušení nevolnictví, válka Severu proti Jihu, zavedení povinné školní docházky, počátek průmyslové revoluce, otevření NÁRODNÍHO DIVADLA 1. a 2., významné osobnosti ČNO, imperialismus, kolonialismus, zopakuj významné objevy a vynálezy na
přelomu 19. a 20. stol.
  NEMUSÍŠ POSÍLAT, V ZÁŘÍ VŠE SPOLEČNĚ ZOPAKUJEME!!!


  OBČANSKÁ VÝCHOVA – Doplňte správné odpovědi do textu:  Šaría, almužnu, ramadánu, pětkrát, Alláha, Mekky
________________je islámský zákon, který říká věřícím, jak se mají chovat. Je to kompletní návod k tomu, jak být správným muslimem, a velmi podrobně určuje náboženský, ale i společenský a osobní život věřících. Každý muslim by měl především plnit pět základních povinností:

  Uznávat _________ jako jediného a všemocného Boha
  _________ denně se modlit
  Dodržovat třicetidenní půst v měsíci ___________
  Poskytovat _________ chudým
  Alespoň jedenkrát za život vykonat pouť do ________
 

  PROSÍM O ZPĚTNOU VAZBU TŘÍDNÍMU UČITELI (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), ŽE SI DĚTI PLNÍ ZADANÉ ÚKOLY – VŽDY V PÁTEK.

 

Ostatní

Česko-německý družební tábor s městem Ehrenfriedersdorf

CZDE druzebni tabor

Video-ZŠ TGM Podbořany

 

video

 

Město Podbořany

 

podborany

EU peníze školám

 

EU peníze školám

 

Ovoce do škol

 

Ovoce do škol

 

Aktivní škola

Aktivní škola

Sdružení Tereza

Sdružení Tereza

 

Certifikát - Branný den

 

Projekt - "Zdravý zub"

 

Netpromotion

idatabazeidatabaze2