Facebook

Základní škola

TGM-Podbořany

  7.třída

Výuka 27.4. - 30.4.

 

  ČESKÝ JAZYK - UČEBNICE - str. 131 – zopakovat rozvíjející větné členy – tabulku přepsat do sešitu.
  Zkus určit větné členy v následujících větách (Po - podmět, Př - přísudek, Pt - předmět, Pu – příslovečné určení – (PUČ, PUM, PUZ)). Při určování můžeš použít také starší zápisy v sešitě ČJ.

  Petr daroval kamarádovi knihu.
  Za městem přistálo letadlo.
  Domů jsme se vrátili včera.
  Ve váze krásně voněly květiny.
  Tatínek bratrovi zítra opraví kolo.
  !!! NEZAPOMEŇ, ŽE PŘEDLOŽKY SE SAMOSTATNĚ NEURČUJÍ !!!
  - poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Literatura: vyhledej a zapiš si do sešitu literatury základní informace o životě a díle Petra Bezruče

  PŘIPOMÍNÁM PROCVIČOVÁNÍ PRAVOPISU FORMOU DOPLŇOVACÍCH DIKTÁTŮ!!!!
  (Chválím každého, kdo procvičuje!)
  Zadej tuto adresu a po otevření stránky postupuj dle následujících rad: www.diktaty.cz – Pravopis (chci to vyzkoušet) – č. 9 Pravopisná cvičení podle ročníku základní školy – výběr nechám na tobě
  pod každým cvičením je v modrém rámečku – Odeslat výsledek e-mailem.
  Klikni na rámeček – a vyplň – odesílatele - to jsi ty J, e-mail příjemce – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – cvičení odešli v případě, že se budeš chtít pochlubit, jak perfektně zvládáš pravopisné jevy

 

  ANGLICKÝ JAZYK -   Nalepit nebo přepsat do sešitu pracovní list KLIKNI ZDE. Vybrat a napsat správné odpovědi. Následně odeslat na mail ke kontrole: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

  KONVERZACE V ANGLICKÉM JAZYCE - Pokuste se připravit si povídání na téma POČASÍ (u nás i ve VB) a následně si zkuste svou soukromou „1 MINUTE TALK“, mailem mi dejte vědět, jak dlouho jste dokázali o tomto tématu povídat. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


  MATEMATIKA – pracovní list KLIKNI ZDE

 

  PŘÍRODOPIS – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  FYZIKA – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  DĚJEPIS – UČEBNICE STR. 126 - 129 PŘEČÍST OBA ČLÁNKY A DO SEŠITU NAPSAT SHRNUTÍ Z RÁMEČKU NA STR. 127 a 129 Z PRACOVNÍHO SEŠITU PŘEPSAT DO ŠK. SEŠITU DOPLNĚNÉ CVIČENÍ 1/ STR. 52 a 1/ STR. 53
  případné dotazy je možné poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

  RODINNÁ VÝCHOVA  + OBČANSKÁ VÝCHOVA

  Zpracuj volně téma média, medializace, reklama ( co představují média, medializace, reklama – jsou to slova, která slýcháme denně, porovnej dříve a dnes – zeptej se starší generace v rodině, máš-li možnost, vliv médií a reklamy na člověka – kladný – záporný, jak tebe ovlivňují média, reklama )
 

  ZEMĚPIS – pracovní list KLIKNI ZDE

  Petra je skalní město a archeologické naleziště v Jordánsku. Od roku 1985 je zařazena na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Pusť si video: https://www.youtube.com/watch?v=5Bdi__qG7Fc

 

  PROSÍM O ZPĚTNOU VAZBU TŘÍDNÍMU UČITELI (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), ŽE SI DĚTI PLNÍ ZADANÉ ÚKOLY – VŽDY V PÁTEK.

 

Ostatní

Česko-německý družební tábor s městem Ehrenfriedersdorf

CZDE druzebni tabor

Video-ZŠ TGM Podbořany

 

video

 

Město Podbořany

 

podborany

EU peníze školám

 

EU peníze školám

 

Ovoce do škol

 

Ovoce do škol

 

Aktivní škola

Aktivní škola

Sdružení Tereza

Sdružení Tereza

 

Certifikát - Branný den

 

Projekt - "Zdravý zub"

 

Netpromotion

idatabazeidatabaze2