Facebook

Základní škola

TGM-Podbořany

  7.třída

Výuka 22.6. - 26.6.

 

 

  ČESKÝ JAZYK - ÚKOL: vyplň si 2 doplňovací diktáty
  - zopakuj si učivo: slovní druhy, vzory podstatných jmen, pravidla shody přísudku s podmětem, psaní velkých písmen, druhy přídavných jmen, zájmen, číslovek…
  Urči vzory podstatných jmen: vzdělání, správce, pavouci, silnice, balíku, náves, náměstí, ulici, ředitelem,
  Urči druh číslovek: pátý, sedm, troje, několikrát
  LITERATURA: opakuj autory a díla

 

  ANGLICKÝ JAZYK – Udělejte si různá cvičení z této webové stránky, která budou zaměřená na naučené časy: https://www.umimeanglicky.cz/ .   Procvičujte, procvičujte, procvičujte. Hezké prázdniny!


  KONVERZACE V ANGLICKÉM JAZYCE - A je to tady! Zasloužené prázdniny jsou před Tebou a Tvými bezvadnými rodiči a já bych byla moc ráda, kdyby se tento týden ještě našel čas na malé shrnutí. Napiš mi, prosím, do mailu, jak to vidíš Ty. Z čeho máš radost, co zvládáš, co Tě bavilo, ještě, když jsme chodili do školy, naopak, co Tě trápí, co je Tvá slabina, co bys změnil. Já si to pořádně prostuduji a budu se v září těšit, že to bude třeba ještě lepší, než tento školní rok. Krásné prázdniny plné pohody, klidu, smíchu, žádná bebíčka a hodně sluníčka! 😊

 

  PŘÍRODOPIS - pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  FYZIKA – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  DĚJEPIS - Opakování učiva
  Přiřaď umělecký sloh, ke kterému patří následující pojmy: katedrála, rotundy a baziliky, arkády a sgrafita, lomený oblouk,
  Leonardo da Vinci, Matyáš Bernard Braun, Santini, Petr Parléř
  Doplň datum:
  objevení Ameriky, Zlatá bula sicilská, zavraždění Václava III., založení Karlovy univerzity, upálení Jana Husa, bitva u Lipan, bitva na Bílé hoře, Rudolfův Majestát, příchod Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu, zopakuj HUSITSKÉ VÁLKY, ZÁMOŘSKÉ OBJEVY NEMUSÍŠ POSÍLAT, V ZÁŘÍ VŠE SPOLEČNĚ ZOPAKUJEME!!!

 

  OBČANSKÁ VÝCHOVA – Den, se kterým jsem spokojen(a) – rozvržení činností, plánování, hospodaření s časem, časožrouti a co s nimi. Zpracuj a zašli ke kontrole.
 

  RODINNÁ VÝCHOVA – Bezpečně v silničním provozu ( jako chodec, cyklista, řidič, spolujezdec, … ) – zpracuj téma a zašli ke kontrole.

 

  PROSÍM O ZPĚTNOU VAZBU TŘÍDNÍMU UČITELI (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), ŽE SI DĚTI PLNÍ ZADANÉ ÚKOLY – VŽDY V PÁTEK.

Ostatní

Česko-německý družební tábor s městem Ehrenfriedersdorf

CZDE druzebni tabor

Video-ZŠ TGM Podbořany

 

video

 

Město Podbořany

 

podborany

EU peníze školám

 

EU peníze školám

 

Ovoce do škol

 

Ovoce do škol

 

Aktivní škola

Aktivní škola

Sdružení Tereza

Sdružení Tereza

 

Certifikát - Branný den

 

Projekt - "Zdravý zub"

 

Netpromotion

idatabazeidatabaze2