Facebook

Základní škola

TGM-Podbořany

Výuka 23.3 - 27.3.

 

  ČESKÝ JAZYK - vše se píše do školního sešitu

  - Uč. str. 66/ 4a

  - Uč. str. 68 – prostuduj si informace o přídavných jménech ve žlutém obdélníku – poté si přečti článek – Karlštejn – a do sešitu vypiš 5 Př.jm. tvrdých, měkkých a přivlastňovacích

  Staré pověsti české – A. Jirásek – Boží soud (youtube) – po zhlédnutí napiš osnovu pověsti

  Zadej tuto adresu a po otevření stránky postupuj dle následujících rad:

  www.diktaty.cz – Pravopis (chci to vyzkoušet) – č. 9 Pravopisná cvičení podle ročníku základní školy – výběr nechám na tobě pod každým cvičením je v modrém rámečku – Odeslat výsledek e-mailem. Klikni na rámeček – a vyplň – odesílatele - to jsi ty J,  e-mail příjemce – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – cvičení odešli v případě, že se budeš chtít pochlubit, jak perfektně zvládáš pravopisné jevyJ

 

  ANGLICKÝ JAZYK - DOKONČUJÍ PRÁCI Z MINULÉHO TÝDNE, vypracovat do 31.3.2020.

  zpracují celou Unit 4 v pracovních sešitech (workbook), učebnicích str. 44-55 a dále pak practiceonline (tyto úkoly budou kontrolovány průběžně), přihlašovací údaje žáci mají mít u sebe, pokud by však neměli, prosím, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

  Taktéž doporučuji  shlédnout tato videa, kde je vysvětlena látka 4. lekce

  Videa pro 6. třídy:

  https://www.youtube.com/watch?v=aqQ17mbz6K0

  https://www.youtube.com/watch?v=uZA6pIrwm-I

  https://www.youtube.com/watch?v=68bT4Q9BPsM

  https://www.youtube.com/watch?v=aqQ17mbz6K0&t=93s


  MATEMATIKA

  PRACOVNÍ LIST č.1 KLIKNI ZDE

  PRACOVNÍ LIST č.2 KLIKNI ZDE

  PRACOVNÍ LIST č.3 KLIKNI ZDE

  Vypracované zašlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 
  PŘÍRODOPIS – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  FYZIKA – Změř vhodným měřidlem délky rozměry ( délku, šířku, výšku )libovolné skříňky doma. Měř 10x, zapiš do tabulky, měř v cm. Vypočítej pomocí aritmetického průměru nejpravděpodobnější ( nejpřesnější ) hodnotu.

  1.  Totéž proveď u dvou libovolně zvolených předmětů, vlastností, … ( např. lůžko, stůl, kuchyňská linka, vzdálenost dvou domů, délka plotu, tělesná výška, délka chodidla, délka kroku, skoku snožmo, aj. můžeš vymyslet vlastní originální měření ).  Vždy zvol vhodné měřidlo, první délku uveď v dm, druhou v m. Zpracuj stejným způsobem jako cvičení 1. Pomůcka: můžeš odhadovat polovinu nejmenšího dílku na měřidle. Zaokrouhli vždy na tolik desetinných míst, na kolik provádíš měření! Uveď vždy co měříš a použité měřidlo!

  2.  Zvaž libovolné 2 předměty 10x, zapiš naměřené hodnoty do tabulky a pomocí aritmetického průměru urči nejpřesnější hodnotu. První hmotnost vyjádři v gramech, druhou v dekagramech, uveď, co vážíš a jaké váhy používáš.

  Směr svislý a vodorovný, určení polohy tělesa: učebnice str. 34, 35, 36 – výpisek do sešitu. Pokus se vyrobit vlastní olovnici a vodováhu. Úkoly 1.)2.)3. zašli ke kontrole!


  DĚJEPIS -
  UČEBNICE STR. 86 - 87, 88 – 89 PŘEČÍST A DO SEŠITU PŘEPSAT A DOPLNIT
  PS STR. 38/2,
  ODPOVĚDĚT NA OTÁZKY:
  1-Kdo byl Mínótaurus?
  2-Kde se nacházela věštírna boha Apollóna?
  3-Proč se v Delfách nahromadily obrovské poklady drahých kovů?
  4- Jak se jmenovala dívka, která věštila budoucnost?
  poslat na e-mail <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

  RODINNÁ VÝCHOVA – Zpracuj volně téma Rizika období dospívání. Zašli ke kontrole a hodnocení.

 

  OBČANSKÁ VÝCHOVA – Zpracuj volně téma „ Obec, v níž žiji „ ( návodem může být tato osnova :  poloha v ČR – o kraj, okres, nadm. výška, přírodní poměry, dostupnost, dopravní spojení, počet obyvatel, složení obyvatelstva, vedení obce, pracovní příležitosti – průmysl, firmy, služby, zemědělství, lesnictví, občanská vybavenost – obchody, služby, školství, zdravotnictví, kultura, volnočasové aktivity organizované i neorganizované, památky, okolí, atd. ). Minimálně v rozsahu A4 formát. Zašli ke kontrole a hodnocení.


  ZEMĚPIS – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

  PROSÍM O ZPĚTNOU VAZBU TŘÍDNÍMU UČITELI (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), ŽE SI DĚTI PLNÍ ZADANÉ ÚKOLY – VŽDY V PÁTEK.

 

Ostatní

Česko-německý družební tábor s městem Ehrenfriedersdorf

CZDE druzebni tabor

Video-ZŠ TGM Podbořany

 

video

 

Město Podbořany

 

podborany

EU peníze školám

 

EU peníze školám

 

Ovoce do škol

 

Ovoce do škol

 

Aktivní škola

Aktivní škola

Sdružení Tereza

Sdružení Tereza

 

Certifikát - Branný den

 

Projekt - "Zdravý zub"

 

Netpromotion

idatabazeidatabaze2