Facebook

Základní škola

TGM-Podbořany

  6.B

Výuka 8.6. - 12.6.

 

  ČESKÝ JAZYK  - Prosím pozor na tato 2 sdělení:

  1) Moc se na vás všechny těším 16. 6. v 10 hod v naší třídě. Nezapomeňte čestné prohlášení o neexistenci virového onemocnění, 13 zkontrolovaných učebnic a 350 Kč na pomůcky. Ze školy si odnesete cvičební úbor, pantofle, pomůcky na Vv.

  (schůzka 9. 6. se nekoná)

  2) Tento týden prosím o zaslání úkolu z Bible. Někteří již vyplněné zadání poslali, ale většina ne. Tak prosím zaslat (jedná se o rčení z Nového a Starého zákona).
 

  V tomto týdnu si zopakujeme shodu přísudku s podmětem. Podívej se do učebnice str. 115 a 117 (vzpomeň si  na pravidlo páni-muži).

  Podtrhni podmět a do přísudku doplň i/y – cvičení přepiš do sešitu

  Sešity mi sežral……myši. Kluci se schoval……do stodoly. Kopretiny na louce právě  rozkvetl……  Knedlíky s meruňkami mně moc chutnal…… Stromy v parku postupně opadal……  Děti napjatě poslouchal……  Řady aut se klikatil……na zatarasené dálnici. Teplé rukavice se mi zrovna hodil…… Klíče stále ještě ležel…… pod rohožkou. Za plotem zuřivě štěkal……dva psi. Už mě bolel……nohy.

  V učebnici na str. 111 je souhrnné opakování učiva z tvarosloví. Zkus si ho vypracovat, a jestliže se budeš chtít pochlubit dosaženými body, napiš mi je.

 

  MATEMATIKA –pracovní list KLIKNI ZDE

 

  ANGLICKÝ JAZYK –Jako první si zkontrolujte opakování Unit 5. ze  str. 66 dále viz příloha KLIKNI ZDE. Seznamte se s novou lekcí Unit 6. a vypracujte si do slovníčků novou slovní zásobu ze str. 68/cv 1. a 72/cv 1. Můžete taktéž začít procvičovat na projectonlinepractice.com, ale pouze slovní zásobu z Unit 6. Přeji Vám krásný týden!

 

  PŘÍRODOPIS – pracovní aktivita KLIKNI ZDE

 

  FYZIKA – Síla a její účinky. Zápis učiva si vlož do sešitu a zpracuj otázky a úkoly, vypracované zašli ke kontrole. KLIKNI ZDE


  DĚJEPIS – UČEBNICE STR. 128 -131 POZORNĚ PŘEČÍST A ZAPSAT SHRNUTÍ STR. 129 a 131 -!!! do školního sešitu!!! si z PRACOVNÍHO SEŠITU přepiš a doplň str.58/ cv. 2 a 59/ cv. 2 - poslat na e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  případné dotazy je možné poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


  RODINNÁ VÝCHOVA – Počítač pomáhá i ohrožuje – zpracuj téma, potřebné informace vyhledej. Zpracované zašli ke kontrole.

 

  OBČANSKÁ VÝCHOVA – Národnost, státní občanství, EU. Výpisky do sešitu z učebnice: str. 54-56, zpracuj otázky a úkoly v učebnici a zašli ke kontrole.

 

  ZEMĚPIS – Přečti si v knize str. 70-71. TUNDRY A POLÁRNÍ PUSTINY

  Pusť si videa: https://www.youtube.com/watch?v=toExM3df2Vw

  https://www.youtube.com/watch?v=eLBU4U05OYg

  VYPRACUJ DO SEŠITU (NEODESÍLEJ): KLIKNI ZDE


  PROSÍM O ZPĚTNOU VAZBU TŘÍDNÍMU UČITELI (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), ŽE SI DĚTI PLNÍ ZADANÉ ÚKOLY – VŽDY V PÁTEK.

 

Ostatní

Česko-německý družební tábor s městem Ehrenfriedersdorf

CZDE druzebni tabor

Video-ZŠ TGM Podbořany

 

video

 

Město Podbořany

 

podborany

EU peníze školám

 

EU peníze školám

 

Ovoce do škol

 

Ovoce do škol

 

Aktivní škola

Aktivní škola

Sdružení Tereza

Sdružení Tereza

 

Certifikát - Branný den

 

Projekt - "Zdravý zub"

 

Netpromotion

idatabazeidatabaze2