Facebook

Základní škola

TGM-Podbořany

  5.B

Výuka 27.4. - 30.4.

 

  ANGLICKÝ JAZYK –  Minulý týden bylo za úkol přepsat do sešitu slovní zásobu na téma denní režim z této webové stránky: https://www.helpforenglish.cz/article/2008032606-my-typical-day. Na základě těchto slovíček a popisu denního režimu v učebnici na str. 42 přeložte níže zadaný text, který prosím zašlete na můj školní mail ke kontrole: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat.

  Vstávám v sedm hodin. Snídám v kuchyni a poslouchám rádio. Poté si vyčistím zuby v koupelně a obléknu se.  Odcházím z domu v půl 8. Jdu do školy s mými kamarády. Vyučovací hodiny začínají v 8 hodin. Obědvám ve škole. Dostanu se domů ve 2 hodiny. Poté dělám úkoly. Chodím na procházku každý den. Večeřím s mojí rodinou. Po večeři koukám na televizi a odpočívám. Vykoupu se a jdu do postele v půl deváté.

  Časové údaje a předložky potřebné k překladu:

  v 7 hodin – at seven o´clock

  poté – then

  v – in

  v půl 8 – at half past seven

  v 8 hodin – at eight o´clock

  ve 2 hodiny – at two o´clock

  každý den – every day

  s – with

  po – after

  v půl 9 – at half past eight

 

Ostatní

Česko-německý družební tábor s městem Ehrenfriedersdorf

CZDE druzebni tabor

Video-ZŠ TGM Podbořany

 

video

 

Město Podbořany

 

podborany

EU peníze školám

 

EU peníze školám

 

Ovoce do škol

 

Ovoce do škol

 

Aktivní škola

Aktivní škola

Sdružení Tereza

Sdružení Tereza

 

Certifikát - Branný den

 

Projekt - "Zdravý zub"

 

Netpromotion

idatabazeidatabaze2